Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gorzowie Wielkopolskim

Obecnie w działalności Klubu wykorzystywane są nowoczesne formy, jak pokazy filmów (wśród nich poświęcony postaci generał Elżbiety Zawackiej „Zo”) oraz spektakli teatru telewizji (jako pierwszy klubowicze obejrzeli spektakl pt. „Inka”).
Dzięki zaangażowaniu gorzowskich nauczycieli, szczególnie warto tu podkreślić rolę p. Andrzeja Śliwińskiego, w spotkaniach coraz częściej i w większej liczbie uczestniczy młodzież. Ostatnie spotkanie z dr. Pawłem Skubiszem pt. „Życie codzienne w Korpusie Ochrony Pogranicza” wzbudziło szczególne emocje, gdyż ojciec jednego z członków klubu był oficerem KOP.

Jak zostać członkiem Klubu

Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu z wyjątkiem pory wakacyjnej o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. O kolejnych spotkaniach informują media oraz plakaty. Członkowie i sympatycy klubu co miesiąc – za pośrednictwem poczty lub poczty elektronicznej – otrzymują zaproszenia na kolejne spotkania.

Kontakt

Z ramienia IPN opiekę nad działalnością Klubu sprawuje pracownik gorzowskiej delegatury IPN Jarosław Palicki
e-mail: ipn. gorzow@gmail.com

GORZÓW WIELKOPOLSKI