Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Katowicach

Działalność Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Katowicach zainicjowana została w kwietniu 2004 r.

W spotkaniach Klubu uczestniczyli pracownicy instytucji zajmujących się badaniami historycznymi, kombatanci, osoby represjonowane, nauczyciele, wykładowcy, młodzież szkół średnich, studenci, oraz inne osoby zainteresowane historią najnowszą. Klub w Katowicach zorientowany był głównie na organizację wykładów z udziałem specjalistów z zakresu historii najnowszej, w tym historyków znanych w całych kraju, adresowanych do młodzieży licealnej i gimnazjalnej.

Spotkania Klubu odbywały się najczęściej w jednej z sal Gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Nauczyciele przyprowadzający grupy szkolne, otrzymywali – na podstawie umowy Klubu z Wojewódzkim Kuratorium Oświaty – zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

Spotkania Klubu odbywały się do 2012 roku.

KATOWICE