Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Krakowie

Celem Klubu jest możliwie szerokie dotarcie do środowisk kombatanckich, nauczycieli, starszej młodzieży, studentów i osób zainteresowanych, z wiedzą opartą na krytycznych i rzetelnych badaniach źródłowych dotyczących historii lat 1939–1989, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Polskiego Państwa Podziemnego, SZP-ZWZ-AK i innych formacjach niepodległościowych, o zbrodniach obu okupantów, dramacie drugiej konspiracji i historii oporu społecznego i działalności opozycyjnej do 1989 r.

W spotkaniach Klubu uczestniczą kombatanci, osoby represjonowane, nauczyciele, wykładowcy, młodzież szkół średnich, studenci, oraz inne osoby zainteresowane historią najnowszą.

Spotkania ma charakter wykładów często połączonych z prezentacjami multimedialnymi oraz filmami.

Miejscem spotkań Klubu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Spotkania mają charakter otwarty. Informacje zamieszczane są na stronie internetowej.

Jak zostać członkiem Klubu

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” należy wypełnić deklarację członkowską. Można ją otrzymać podczas spotkania Klubu. Na podstawie deklaracji członkowskiej dane dodawane są do naszej bazy.
Członkowie Klubu otrzymują za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną zaproszenia na spotkania.

Iwona Burzej-Biel
iwona.burzej@ipn.gov.pl