Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Łodzi

Spotkania Klubu odbywają się w roku szkolnym raz w miesiącu, w okresie wakacyjnym uzupełniają je na ogół spotkania specjalne, organizowane m.in. w kolejne rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego (w 2010 r. odbędzie się również w sierpniu dodatkowe spotkanie poświęcone 30. rocznicy powstania „Solidarności”).

Miejscem spotkań klubowych – dzięki życzliwości kierownictwa tej instytucji – są obecnie sale Łódzkiego Domu Kultury przy ul. Romualda Traugutta 18 w Łodzi (przedwojenny Dom Pomnik Józefa Piłsudskiego). Na wybór takiego miejsca spotkań duży wpływ miało jego położenie w Centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź-Fabryczna.

Spotkania Klubu mają charakter prelekcji historycznych, organizowanych często w ramach sesji czy paneli dyskusyjnych. Spotkania te mają charakter otwarty i odbywają się z reguły w środę o godz. 15.00. Dodatkowo, w kwestiach formalnych, odbywają się posiedzenia Zarządu Klubu.

Zapowiedzi i relacje ze spotkań znaleźć można zawsze na stronie internetowej.

Jak zostać członkiem Klubu

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, należy wypełnić deklarację członkowską. Można ją otrzymać podczas spotkań Klubu. Członkowie Klubu otrzymują co miesiąc – za pośrednictwem poczty lub na poprzednim spotkaniu – zaproszenia na spotkania. Zaproszenia otrzymywać można również drogą elektroniczną.

Antoni Galiński
42/ 616-27-31