Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Pabianicach

Spotkanie Klubu poświęcone 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Grudniowe spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Pabianicach nawiązywało tematyką do 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Z wykładem pt. „Władze – Kościół – Solidarność 1980–1989” wystąpiła dr Elżbieta Wojcieszyk, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu. Wystąpienie swoimi wspomnieniami wzbogacili obecni na sali uczestnicy opozycji w czasach PRL, wśród nich p. Henryk Marczak, były sekretarz Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemi Łódzkiej.

Spotkanie odbyło się w dniu 14 grudnia 2011 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach.

PABIANICE

Antoni Galiński – koordynator prac Klubów im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w regionie łódzko-kaliskim

tel.: 42-616-27-31

grotpabianice@poczta.fm