Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Pabianicach

Spotkanie Klubu poświęcone nielegalnym organizacjom młodziezowym i ich retoryce antykomunistycznej w świetle akt WUBP w Łodzi

W dniu 28 listopada 2012 r. odbyło się przedostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie spotkanie członków Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Pabianicach.

Tym razem Klub gościł Artura Ossowskiego z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, który to wygłosił referat pt. „Nielegalne organizacje młodzieżowe i ich retoryka antykomunistyczna w świetle akt Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi”. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach, ul. św. Jana 10.

PABIANICE

Antoni Galiński – koordynator prac Klubów im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w regionie łódzko-kaliskim

tel.: 42-616-27-31

grotpabianice@poczta.fm