Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Pabianicach

Spotkanie Klubu poświęcone zbrodniom Luftwaffe w regionie łódzkim we wrześniu 1939 r.

W dniu 21 września 2011 r. spotkanie Klubu, na specjalne zaproszenie Krzysztofa Zajdy, Dyrektora II Liceum ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach, odbyło się w tejże szkole.

Z wykładem pt. „Zbrodnie Luftwaffe w regionie łódzkim we wrześniu 1939” wystąpił Artur Ossowski z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Spotkanie zdominowane zostało przez młodzież licealną z klas o profilu humanistycznym. Prelekcji towarzyszyła bogata w fotografie prezentacja multimedialna, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zgromadzonych uczniów.

PABIANICE

Antoni Galiński – koordynator prac Klubów im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w regionie łódzko-kaliskim

tel.: 42-616-27-31

grotpabianice@poczta.fm