Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Poznaniu

W momencie inicjacji działalności Klubu Historycznego zapisało się kilkadziesiąt osób. Teraz Klub liczy 196 członków. Licząc od powstania Klubu „Grota” sesje wykładowe i dyskusyjne odbywają się średnio co dwa miesiące, z wyłączeniem lipca i sierpnia. Specyfiką poznańskich sesji Klubu Historycznego jest to, że odbywają się tylko w mieście Poznaniu, głównie w sali wykładowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w siedzibie oddziału IPN przy ul. Rolnej 45a oraz w Centrum Kultury „Zamek”, ale tylko wtedy, gdy pokazywane są filmy dokumentalne towarzyszące wykładom.

Na każde spotkanie sekretariat dyrektora Oddziału IPN w Poznaniu we współpracy z Okręgiem Wielkopolskim ŚZŻAK rozsyła 300 zaproszeń do środowisk kombatanckich, władz miejskich, wojewódzkich, marszałkowskich, samorządowych, oświatowych i do szkół średnich w Poznaniu.

Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny, a informacje o spotkaniach umieszczane są na naszej stronie internetowej.

Na spotkania Klubu „Grota” przychodzą głównie członkowie Klubu Historycznego ze środowisk kombatanckich, ale nie brakuje też historyków UAM, nauczycieli, studentów i młodzieży ponadgimnazjalnej, dla których obcowanie ze świadkami historii wydaje się być szczególnie atrakcyjne.

Jak zostać członkiem Klubu

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” należy wypełnić deklarację członkowską, którą można otrzymać podczas spotkania Klubu. Na podstawie deklaracji członkowskiej dane dodawane są do naszej bazy. Członkowie Klubu otrzymują legitymację członkowską, a przed każdym spotkaniem Klubowym – za pośrednictwem poczty – zaproszenia.

Dane kontaktowe Klubu

dr Natalia Cichocka