Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Szczecinie

Spotkania szczecińskiego Klubu Historycznego im. Stefana Roweckiego „Grota” odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu – z wyłączeniem wakacji – przeważnie w trzeci czwartek miesiąca, zawsze o godzinie 16.00 w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Piotra Skargi 14. Spotkanie składa się z wykładu, który zwykle trwa około 45 min. oraz dyskusji czy relacji świadków historii.

Spotkania Klubu „Grota” mają charakter otwarty. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza młodzież szkolną. Wykłady mają formę popularno-naukową i ich odbiorcami mogą być zarówno gimnazjaliści, licealiści, jak i studenci. Sale wykładowe są przygotowane na przyjęcie nawet zorganizowanych grup szkolnych, nie ma zatem potrzeby uprzedzać o ich obecności. Sesje w ramach Klubu „Grota” są niewątpliwie rzadką okazją na spotkania ze świadkami historii – żołnierzami Armii Krajowej, harcerzami Szarych Szeregów, uhonorowanymi medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”, uczestnikami wydarzeń Grudnia ’70. W przekonaniu organizatorów Klubu takie spotkania stanowią uzupełnienie szkolnej wiedzy i pomagają kształtować patriotyczne postawy.

Jak zostać członkiem Klubu

Otrzymywanie zaproszeń na spotkania Klubu wymaga jedynie zgłoszenia danych kontaktowych do bazy adresowej.

Koordynator Klubu Agnieszka Gorczyca

tel. 91 48 49 822, fax 91 48 49 801