Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Mazowieckim

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Maz. powstał w lipcu 2011 roku. Inauguracyjne spotkanie Klubu odbyło się 15 września 2011 roku w Sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz. W spotkaniu udział wzięli: wiceprezes IPN dr Maria Dmochowska, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa drab. Andrzej Krzysztof Kunert, dyrektor IPN Łódź Marek Drużka, przedstawiciele Zarządu Okręgu Łódź oraz Piotrków Tryb. ŚZŻAK: kapitan Mirosław Kopa „Miron”, generał Stanisław Karliński „Burza”, major dr Halina Kępińska-Bazylewicz „Kora”, a także przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, organizacji kombatanckich, nauczyciele, młodzież szkolna, harcerze oraz miłośnicy historii z Tomaszowa Maz. Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Andrzej Kunert „Nieznane miejsce zbrodni katyńskiej – Bykownia koło Kijowa”. Opiekę merytoryczną nad Klubem sprawuje Antoni Galiński – koordynator prac Klubów „Grota” Roweckiego w okręgu łódzko-kaliskim.

Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu (oprócz lipca i sierpnia). Siedziba Klubu mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz., ul. Mościckiego 3.

TOMASZÓW MAZOWIECKI