Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zgierzu

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zgierzu jest jednym z ośmiu Klubów w okręgu łódzko-kaliskim działających pod patronatem IPN i ŚZŻAK.

Celem Klubu jest popularyzowanie (zwłaszcza wśród młodzieży) wiedzy historycznej o okresie 1939–1989 poprzez organizowanie wykładów, prelekcji, projekcji filmów itp. Klub powstał w marcu 2011 r. (inauguracyjne spotkanie odbyło się 23 marca 2011 r.)

Spotkania Klubu odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu (poza lipcem). Miejscem spotkań klubowych – dzięki życzliwości kierownictwa tej instytucji – jest obecnie Muzeum Miasta Zgierza. Mają one charakter otwarty i odbywają się z reguły w środę o godz. 14.00. Dodatkowo, w kwestiach formalnych, odbywają się posiedzenia Zarządu Klubu.

Jak zostać członkiem Klubu

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, należy wypełnić deklarację członkowską. Można ją otrzymać podczas spotkań Klubu. Członkowie Klubu otrzymują co miesiąc – za pośrednictwem poczty lub na poprzednim spotkaniu – zaproszenia na spotkania. Zaproszenia otrzymywać można również drogą elektroniczną.

Muzeum Miasta Zgierza, ul. Dąbrowskiego 21
tel. (42) 716 37 92, (42) 719 05 09, 502 534 069